Loading products

Wysyłka produktów w opakowaniach kartonowych w sklepie internetowym

Dodane przez: Custom Pack

2022-03-04 10:17:00
Poradniki

Wysyłka produktów w opakowaniach kartonowych w sklepie internetowym

Rynek e-commerce obecnie rozwija się prężnie na całym świecie. Sklepy internetowe, stale powiększają swoją ofertę, a niegdyś małe, nawet lokalne firmy, coraz częściej wchodzą do Internetu ze swoimi propozycjami. Decydując się na taki krok, trzeba pamiętać o odpowiednich opakowaniach. Od lat w tej materii królują pudełka kartonowe i nie wydaje się, aby cokolwiek mogłoby je zastąpić, tym bardziej że są one najbardziej ekologicznym rozwiązaniem. Co warto wiedzieć przy ich wyborze? Dowiedz się tego z poniższego artykułu!

Dobierz odpowiednio karton do swoich potrzeb

Przede wszystkim – to nie może być byle jakie pudło. Musi ono spełniać wymagania w zakresie wymiarów, jak i zabezpieczenia przewożonego towaru. Jeśli chodzi o rozmiary – wiele zależy od tego, co oferujesz. Pamiętaj, że w pudle nie powinno być zbyt dużo luzów. Da się je naturalnie zredukować, wykorzystując np. artykuły papiernicze do pakowania ECO, ale mimo wszystko lepiej dobrać opakowania tak, by zostawiały tylko niewielką przestrzeń między produktem (lub jego pojemnikiem) a ściankami kartonu. Oczywiście nie mogą ściśle przylegać! Rozmiary są także ważne z perspektywy doboru przewoźnika – kiedy w przypadku tradycyjnych usług kurierskich za większy rozmiar po prostu zapłacisz więcej, to paczkomaty mają swoje ograniczenia.

Warto też dobrać pudełka o ściankach odpowiedniej grubości. Kompromisem między estetyką a wysoką trwałością jest np. 3-warstwowa tektura. Cechuje ją odporność na uderzenia i dobra amortyzacja zawartości.

Spersonalizuj swoje pudełka

Ilość sklepów internetowych stale rośnie, w tym tych, które oferują podobny asortyment. Dlatego konkurencja między poszczególnymi firmami staje się coraz ostrzejsza, a nie można wiecznie oferować atrakcyjniejszej ceny. Trzeba więc próbować się wyróżniać. Jak? Wybierając m.in. rzucające się w oczy opakowania i dające swoisty efekt „wow!”. Wbrew pozorom – to nie takie trudne, jeśli wiesz, gdzie zamawiać opakowania.

Zacznijmy od doboru odpowiedniego modelu. Obecnie dużą popularnością cieszą się fasonowe pudełka wysyłkowe. Charakteryzują się one estetycznym designem, dzięki czemu sprawiają doskonałe wrażenie wśród kupujących. Z drugiej strony – są relatywnie niewielkie. Dlatego to znakomity wybór do pakowania i wysyłki kosmetyków i innych małych przedmiotów. Dodatkowy atut stanowi możliwość wykonania nadruku na wewnętrznej stronie wieka, co podnosi wrażenie ekskluzywności – bo to w końcu wiadomość, którą przeczytają jedynie kupujący w danym sklepie. Komunikacja więc między firmą a odbiorcą wchodzi więc na bardzo prywatny, wręcz intymny poziom. Drugi wybór, idealny na większe zamówienia, to pudełka klapowe.

Nawet pozornie tak proste opakowanie może zyskać unikatowy charakter. Wystarczy tylko je spersonalizować. Chodzi nie tylko o wymiary, ale i nadanie paczce stosownej szaty graficznej. Począwszy od umieszczenia loga, dodatkowych treści, po inne nadruki, jakie tylko uznasz za stosowne. Pamiętaj, że projekt powinien być zgodny z charakterem Twojej marki, a także tym, jak się komunikujesz z odbiorcami, a na pewno wyróżnisz się na tle innych!

Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu towaru!

Ostatecznie – musisz pamiętać też, żeby towar dotarł do kupującego bezpiecznie. Wyżej wspomnieliśmy o wypełniaczach, ale to nie wszystko. Choć tekturowe wypełnienia świetnie się spisują, to delikatniejsze przedmioty warto owinąć jeszcze papierem, chroniącym np. przed zarysowaniami. Z kolei paczkę dobrze zakleić np. papierową taśmą pakową z silnym, a przy tym nietoksycznym klejem.

Szukasz pudełek do swojego sklepu? Skorzystaj z oferty CustomPack!

Dobór odpowiednich opakowań może zaważyć na sukcesie sklepu internetowego. Dlatego warto przemyśleć decyzję i dobrać takie pudełka, które faktycznie będą spełniały oczekiwania Twoje, jak i klientów, robiących u Ciebie zakupy. A jeśli chcesz mieć pewność, że wybrałeś najlepsze opakowania do przesyłek – wybierz już teraz ofertę CustomPack. Proponujemy wybór różnych fasonów pudełek i najwyższą jakość wykonania. Chcesz wiedzieć więcej? Zachęcamy do kontaktu!