Loading products

Wypełniacze do pudełek kartonowych – co musisz wiedzieć?

Dodane przez: Custom Pack

2022-04-28 09:54:00
Poradniki

Wypełniacze do pudełek kartonowych

Prowadzenie sklepu online wiąże się z sięganiem po rozwiązania, gwarantujące wyższe bezpieczeństwo przesyłanego klientowi towaru. Chodzi nie tylko o odpowiednie opakowania – równie istotne są wypełniacze do pudełek. Dlaczego powinno się do nich przywiązać większą wagę i wybrać produkty o konkretnych parametrach? M.in. o tym właśnie piszemy w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury!

Dlaczego warto stosować wypełniacze?

Podstawą zabezpieczenia przesyłki jest zawsze użycie właściwego opakowania. Chodzi m.in. o pudełka fasonowe wysyłkowe oraz, np. na przesyłki zbiorcze, pudełka klapowe. Wykonane z odpowiedniego typu tektury są z jednej strony solidne, z drugiej – estetycznie wykonane. W większości przypadków jednak to nie wystarczy, gdyż wewnątrz pozostają luzy, przez co zawartość paczki może „latać”.

Problem ten skutecznie niwelują wypełniacze do pudełek. Czasem są one wykonane ze specjalnych pianek, inne – z folii. Coraz popularniejsze jednak stają się wypełniacze tekturowe, jakie znajdziesz m.in. wśród artykułów papierniczych do pakowania ECO. Nim jednak podejmiesz decyzję, które z nich będą najlepsze dla Ciebie – dowiedz się więcej o tym, jakie wypełniacze do pudełek można znaleźć na rynku!

Z czego produkuje się wypełniacze?

Istnieje spory wybór artykułów przeznaczonych do „uszczelniania” przestrzeni między zawartością paczki a samym pudełkiem. Wśród nich wylicza się m.in.:

  • pianki do pakowania,
  • folie bąbelkowe,
  • torebki wypełnione powietrzem,
  • wypełniacze tekturowe,
  • papier pakowy, gazetowy, bibuła.

Pianki najczęściej wykonane są ze styropianu. Niegdyś popularne ze względu na szybkość użycia i koszt zakupu, dzisiaj – coraz rzadziej stosowane przez wzgląd na ich negatywny wpływ na środowisko i potencjalną szkodliwość. Nie są też w stanie zapewnić dobrej ochrony delikatniejszym produktom.

Folie bąbelkowe stanowiły przez lata standard pakowania wrażliwszych na uszkodzenia artykułów. Pakuje się w nie elektronikę, szkło i ceramikę. Z drugiej strony – rolki z folią bąbelkową zajmują dużą przestrzeń magazynową i są mało ekologiczne, na co z kolei coraz częściej zwracają uwagę klienci. Podobnie wygląda to w przypadku torebek z powietrzem, które dodatkowo są dość drogie i mogą pękać w transporcie.

Coraz większym zainteresowaniem natomiast cieszą się wypełniacze tekturowe i papierowe. Klienci sklepów internetowych często doceniają je ze względu na fakt, że są najbardziej ekologiczną opcją – wykonuje się je z recyklingowanego surowca i nadają się do dalszego przetwarzania. Ponadto tego typu wypełnienia dzielą się na różne rodzaje, jakie świetnie chronią najróżniejsze typy produktów – np. tych zamkniętych w szkle.

Co charakteryzuje dobre wypełnienie?

Gdy już poznałeś różne typy wypełniaczy – pora odpowiedzieć sobie na pytanie – co charakteryzuje skuteczne wypełnienie. Otóż musi ono przede wszystkim unieruchamiać produkt w pudełku, jak i chronić go przed wstrząsami i uderzeniami. Z drugiej strony powinien zapewnić mu właściwy poziom zabezpieczenia, w zależności od tego, z czego wykonany został zapakowany artykuł. W wielu sytuacjach to właśnie wypełniacze tekturowe, jakie nie tylko zapełniają przestrzeń opakowania, ale i tworzą swojego rodzaju poduszki powietrzne, chronią najlepiej przed zniszczeniem w czasie transportu.

Wybierz wypełniacze oferowane przez naszą firmę!

W sprzedaży są różne wypełniacze do pudełek. Które z nich jednak są najlepsze? Wiele zależy od tego, co ma znaleźć się w przesyłce. W praktyce jednak coraz więcej sprzedawców sięga po wypełniacze tekturowe. Nie tylko dobrze chronią różne produkty, nawet te wrażliwsze, ale i są pozytywnie odbierane przez klientów sklepów. Dlatego, jeśli stoisz przed wyborem takich materiałów – sprawdź, co do zaoferowania ma firma CustomPack!