Loading products

Pudełka dla sklepu internetowego - jakie wybrać?

Dodane przez: Custom Pack

2022-01-21 00:25:00
Poradniki

Pudełka dla sklepu internetowego - jakie wybrać?

Rynek e-commerce w Polsce prężnie się rozwija. Mnóstwo sklepów przechodzi ze swoją działalnością do Internetu, często niemal całkowicie rezygnując ze sprzedaży stacjonarnej. Nie mogłyby one jednak normalnie funkcjonować, gdyby nie pudełka. Służą one za opakowania dla zamówionych produktów, ale i nie tylko. Dlatego bardzo ważny jest ich odpowiedni wybór. Chcesz się przekonać, jak dobrać pudełka dla sklepu internetowego? Zachęcamy do lektury!

Opakowania dla e-commerce – czemu wybór jest ważny?

Od doboru właściwego opakowania zależy szereg rzeczy. Pierwsze – i najważniejsze – to fakt, że muszą one zmieścić całość zamówienia. Nawet jeśli ono jest naprawdę duże. Druga rzecz – ich trwałość. Od tego, jak odporne są opakowania na uszkodzenia, w tym przetarcia i pęknięcia, zależy bezpieczeństwo produktu. Przypuśćmy, że w paczce znalazły się mniejsze przedmioty, leżące luzem. Jeśli niefortunnie zdarzy się, że opakowanie pęknie w tym miejscu – mogą one wypaść w czasie transportu. Te bardziej wrażliwe na uszkodzenia – przy niewłaściwie dobranym pudełku, najpewniej się zniszczą.

Zmieszczenie i ochrona sprzedanych produktów to tylko jedna strona medalu. Warto uwzględnić fakt, że pudełka mogą być także nośnikiem treści reklamowych. Wszak opakowania można spersonalizować. Np. w naszej firmie masz możliwość skorzystania z opcji Zrób to sam!, dzięki której szybko i łatwo przygotujesz takie pudełko, jakie potrzebujesz. I to wraz z nadrukiem! Dzięki temu spakowany towar będzie działał jednocześnie jak wizytówka Twojej firmy.

Rozmiar opakowań dla sklepu internetowego

Jak dobrać rozmiar pudełek do wymagań sklepu? Najważniejsze, aby produkty nie były upchane zbyt ciasno, a z drugiej strony – nie miały zbędnych luzów. W pierwszym przypadku istnieje ryzyko, że dojdzie do rozerwania opakowania, co prowadzi albo do zgubienia, obicia lub nawet kradzieży. W drugim – że produkt będzie „latać” po całym pudełku, a przez to zostaje wystawiony na ryzyko uszkodzenia. Dobrze dopasowana paczka więc zabezpiecza przewożony towar na co najmniej kilka sposobów. A jeśli nie unikniesz luzów w opakowaniu – warto sięgnąć po wypełniacze tekturowe. Znajdziesz je wśród artykułów papierniczych do pakowania ECO.

Co więcej – właściwie dobrane gabaryty pudełka pozwalają zaoszczędzić na transporcie. Wszak firmy kurierskie czy poczta uwzględniają nie tylko masę przesyłki, ale i jej wymiary. Wybierając za duże opakowania – wystawiasz się na ponoszenie dodatkowych kosztów. Korzystając jednak z oferty CustomPack, masz szansę dobrania niemal dowolnego wymiaru pudełek. Dzięki temu dostosujesz rozmiary opakowań do swoich produktów. Warto pamiętać też, by mieć na wyposażeniu kilka ich wariantów, by dobrać najlepszy dla konkretnego zamówienia.

Pudełka dla sklepu internetowego – coś więcej niż opakowanie!

Warto pamiętać, że pudełka służą nie tylko zabezpieczaniu towarów na czas transportu czy jako reklama. Dzięki nim tworzy się także relację z klientem. Dzisiejsze opakowania to już nie tylko po prostu szara tektura – często są to estetyczne pojemniki, jakie można wykorzystać na wiele innych sposobów. Z drugiej strony kartony, jak i tekturowe wypełnienia są dużo bardziej ekologiczne niż ich odpowiedniki z tworzywa, na co z pewnością zwróci uwagę wielu klientów. Pudełka więc mogą pomóc w budowaniu wizerunku firmy!

Skorzystaj z oferty, jaką daje Ci CustomPack!

Powyżej mogłeś dowiedzieć się więcej o tym, jak dobrać pudełka do potrzeb sklepu internetowego. Największe znaczenie ma rozmiar, ale nie tylko – wszak liczy się też wytrzymałość i estetyczny wygląd. A jeśli szukasz rozwiązań odpowiednich dla siebie – możesz skorzystać z opcji oferowanych przez CustomPack, Wybierz konkretne modele i dopasuj je do własnych potrzeb!