Loading products

Popularne wymiary pudełek kartonowych do wysyłki

Dodane przez: Custom Pack

2022-03-04 10:06:00
Poradniki

Popularne wymiary pudełek kartonowych do wysyłki

Wiele osób rozpoczynających działalność w e-commerce często zastanawia się, na co zwrócić uwagę. Biorąc pod uwagę, że często będą realizowali wysyłki, sprzedawcy zdecydowanie powinni przyjrzeć się rozmiarom kartonów. Bo pudełko nie powinno być przede wszystkim takie, które zmieści w sobie spakowane produkty. Musi spełniać również określone standardy, jeśli chodzi o wymiary. Istnieją jednak pewne wymiary, uznawane za najpopularniejsze. Jakie? O tym m.in. dowiesz się z tego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Czy rozmiar kartonu ma znaczenie?

Karton musi zmieścić przede wszystkim produkty, które wysyłasz, prawda? Z jednej strony – tak. Z drugiej – to trochę bardziej złożone. Opakowanie paczki powinno być dopasowane tak, aby nie pozostawiać zbyt wielu luzów. Dlaczego? Zbyt dużo wolnej przestrzeni powoduje, że zawarte wewnątrz artykuły obijają się o siebie lub ścianki pudełka. To powoduje, że może dojść albo do uszkodzenia opakowania, zniszczenia lub zagubienia części zamówienia w transporcie. Naturalnie – tekturowe pudło nie powinno się również „opinać” na produkcie, gdyż tak też naraża się go na uszkodzenie.

Towar musi dać się swobodnie w nim umieścić, jak i wyjąć z pudła. A tam, gdzie luzy są zbyt duże, wystarczy zastosować artykuły papiernicze do pakowania ECO. Skutecznie zabezpieczą artykuły przed uszkodzeniem.

Z kwadratowym czy prostokątnym dnem  – które są najpopularniejsze?

Warto zwrócić uwagę, że na popularność określonych wymiarów ma również kształt, jaki ma dany karton. Okej – większość z nich da się zamknąć w określeniu „sześcian”. Jednak jeden może mieć kwadratowe dno, a drugi – prostokątne. Wiele w tym przypadku zależy od tego, co jest przesyłane. I tak na przykład pudełko fasonowe wysyłkowe zwykle ma kształt prostokąta, choć o dość zbliżonej długości boków. Z kolei pudełka klapowe zazwyczaj mają dno zbliżone bardziej do kwadratu, co daje mu większą odporność na obciążenia.

Dlaczego akurat tak to wygląda? Da się to dość łatwo wytłumaczyć. Pudełka fasonowe zazwyczaj są dużo niższe. Służą do pakowania mniejszych akcesoriów lub odzieży. Ponadto często wykorzystuje się je do pakowania produktów podłużnych, choć niekoniecznie dużej masie. Z kolei pudła klapowe zwykle wykorzystuje się jako opakowanie do paczek zbiorczych. Kwadratowe dno cechuje się większą ustawnością niż prostokątne, a tam, gdzie są ewentualnie jakieś luki – można zapełnić je wypełniaczem. Stąd to właśnie one należą do chętnie wybieranych przez sprzedawców.

Najpopularniejsze wymiary kartonów – czyli jakie?

Wiedząc, jakie kształty kartonów są popularne, da się co nieco powiedzieć o ich rozmiarach. Jeśli chodzi np. o pudła z dnem kwadratowym, to do najpowszechniej spotykanych należą te o wymiarach wewnętrznych (długość, szerokość, wysokość – w milimetrach):

  • 300x300x300 – dostosowane do cięższych przedmiotów,
  • 295x295x140 – idealne na nieco niższe artykuły,
  • 150x150x150 – znakomite na opakowanie zbiorcze do małych produktów.

Z kolei w przypadku prostokątnych klapowych wyróżnia się najpopularniejsze wymiary:

  • 300x215x140 – doskonałe do podłużnych, a przy tym dość płaskich produktów,
  • 435x263x155 – świetnie spisujące się zarówno w przypadku elektroniki, jak i artykułów biurowych.

Jeśli natomiast chodzi o pudełka fasonowe, to do najczęściej wybieranych wymiarów należą:

  • 340x245x46 – służące np. do wysyłania np. mniejszych czy pojedynczych sztuk odzieży,
  • 245x165x70 – perfekcyjnie pasujące do książek lub kasetek z płytami.

Wybierz kartony do wysyłki w naszej ofercie!

Wiedząc, jakie są najpopularniejsze wymiary pudełek, a także, od czego one zależą, łatwiej dobierzesz opakowania dla swojego biznesu. Możesz je zamówić m.in. w naszej firmie. Dzięki szerokim opcjom optymalizacyjnym zaprojektujesz je tak, aby w pełni realizowały Twoje oczekiwania. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Dopytać, jakie opakowania do wysyłek byłyby dla Ciebie najlepsze? Skontaktuj się z nami!