Loading products

Kartony na książki – co polecamy?

Dodane przez: Custom Pack

2022-04-28 10:03:00
Poradniki

Kartony na książki

Jeśli prowadzisz księgarnię online, to z pewnością wiesz, jak dużym wyzwaniem jest wysłanie książek tak, by nie uległy one zniszczeniu. Do tego potrzeba specjalnych rozwiązań. Kiedy jedni sięgają po tzw. rollboxy – to w wielu przypadkach lepiej mogą spisać się bardziej klasyczne kartony tekturowe na książki. Szukasz odpowiedniego rozwiązania dla siebie? Sprawdź zatem, po co warto sięgnąć!

Kartony na pojedyncze egzemplarze

Jak spakować pojedyncze egzemplarze książek tak, by nie uległy one zniszczeniu? Są różne rozwiązania. W wielu przypadkach sprawdzają się np. kartony tekturowe na książki typu rollbox. Trudno je nazwać typowym pudełkiem, tak jak np. w przypadku pudełka produktowego z nadrukiem. To połączone ze sobą pasy tektury, którymi oplatasz wolumin tak, by ciasno przylegały do niego i chroniły jego krawędzie. Rozwiązanie to dobrze się spisuje w przypadku jednej czy dwóch książek, jednak przy większych tomach mogą już być niewystarczające.

Alternatywą dla rollboxów są kartony tekturowe na książki w bardziej klasycznej formie. Chodzi m.in. o pudełka fasonowe wysyłkowe. Przewagą tego rodzaju opakowań jest to, że można je zamówić w rozmiarach zbliżonych do większości wydawanych książek, ale też i znacznie pojemniejsze – w CustomPack największe rozmiary tych pudełek to nawet 600x500x300 mm. To oznacza, że zmieścisz do nich zarówno większe encyklopedie, jak i kilka woluminów, a dodatkowo dobrze je zabezpieczysz przed uszkodzeniem.

Pudełka na większą ilość książek

Zdarzają się bibliofile, którzy chętnie uzupełniają swoje biblioteczki o wiele tomów przy jednym zamówieniu. W takich wypadkach zarówno rollboxy, jak i pudełka fasonowe mogą okazać się niewystarczające. Za to dużo lepiej spiszą się klasyczne pudełka klapowe. Proste, solidne, a przy tym pojemne, dostępne w wymiarach nawet do 600x600x800 mm stanowią idealne rozwiązanie nie tylko dla księgarni online.

Są to też świetne kartony tekturowe na książki starsze, których nie chcesz się pozbyć, ale jednocześnie zalegają na Twojej półce. Zapieczętowane taśmą klejącą pudła zapewnią ochronę starym tomom na strychu czy w piwnicy. Z drugiej strony – to nieodzowny element każdej przeprowadzki. Jeśli chcesz przewieźć bezpiecznie posiadane woluminy – te kartony tekturowe na książki będą doskonałym rozwiązaniem, jakie ochroni je przed zniszczeniem w czasie przewozu Twoich rzeczy.

Dodatkowe akcesoria pakowe, jakie mogą się przydać

Warto pamiętać, że w wielu przypadkach same kartony tekturowe na książki mogą okazać się niewystarczające. W szczególności w sytuacji, gdy w pudełku są luzy. Nawet rollboxy zazwyczaj wymagają zaklejenia ich, aby się nie rozwinęły! Dlatego, obok opakowań, bardzo ważne są także dodatkowe artykuły papiernicze do pakowania ECO.

Wśród nich można wyróżnić m.in. papierowe owijki. Znakomicie spiszą się jako ochrona krawędzi i rogów – czyli części najbardziej narażonych na zniszczenie. Z drugiej strony są kartonowe ścinki, które miękko otulają tom i wypełniają pustą przestrzeń, amortyzują ruchy książki przy każdym ruchu przesyłki. Do zabezpieczenia całej paczki zaś niezbędna będzie taśma pakowa. Wybierając tę, jaką znajdziesz w naszej ofercie, stawiasz na ekologiczny i bezpieczny w użytkowaniu produkt.

Zapewnij książkom bezpieczny transport!

Wysokiej jakości i trwałe kartony tekturowe na książki to świetne rozwiązanie zarówno dla księgarni, jak i firm przeprowadzkowych. W każdym z tych przypadków wszak chodzi przede wszystkim o to, aby przewieźć wszystkie produkty bez uszczerbku dla nich. Jeśli i Ty chcesz zapewnić to swoim klientom – już teraz wybierz ofertę CustomPack, gdzie znajdziesz m.in. pudełka fasonowe, klapowe i wiele innych. Masz pytania? Skontaktuj się z nami!