Loading products

Kartony i pudła archiwizacyjne – jakie polecamy?

Dodane przez: Custom Pack

2022-04-28 10:43:00
Poradniki

Kartony i pudła archiwizacyjne

W biurach zawsze gromadzi się sporo dokumentów, jakie często muszą być przechowywane, a z którymi często nie wiadomo, co zrobić. Właśnie dlatego archiwizacja ich stanowi stały element rzeczywistości biurowej. Jednak, aby była odpowiednia, to zarówno stare segregatory, jak i faktury czy inne pisma powinny być stosownie zabezpieczone. Kartony archiwizacyjne stanowią najlepsze rozwiązanie w takich warunkach. Można w nich bezpiecznie schować wszystkie niepotrzebne na dany moment dokumenty, a później – jeśli zostały odpowiednio opisane, wygodnie je utylizować i zwalniać miejsca na kolejne. Zastanawiasz się, jakie pudła archiwizacyjne byłyby najlepsze? Przeczytaj poniższy artykuł!

Prosty design, wysoka pakowność i wytrzymałość

Trafiające do archiwum firmy dokumenty nie potrzebują tego, aby ich opakowanie miało jakiś szczególnie efektowny design, choć niewątpliwie – powinno być estetyczne. Musi natomiast znaleźć się na nim na opis zawartości, by w przyszłości dotrzeć do potrzebnych papierów lub po prostu – łatwo się ich pozbyć, gdy przyjdzie na to pora. Tym samym jako kartony archiwizacyjne dobrze sprawdzą się np. pudełka klapowe.

To najprostszy z możliwych wariantów, jakie znajdziesz też w naszej firmie. Cztery klapy stanowią solidne zamknięcie, które będzie skutecznie chroniło zawartość przed zgubieniem lub przedostaniem się do środka ewentualnych pasożytów, żerujących na papierze. Wystarczy tylko je odpowiednio zakleić, opisać i można taki pakunek przenieść do archiwum.

Ich atutem jest nie tylko prostota, ale i wysoka trwałość. Wykonane z tektury falistej pudła archiwizacyjne stanowią dobre zabezpieczenie przed uszkodzeniem zawartości. Dzięki temu nie tylko dokumenty, ale i np. segregatory czy inne nośniki będą dobrze w nich chronione.

Opakowania zbiorcze – najlepsze rozwiązanie

W przypadku przenoszenia dokumentów do archiwum w większości sytuacji najlepiej spisują się opakowania zbiorcze. W końcu wiele z gromadzonych dokumentów to m.in. faktury i masowo powstające pisma, do jakich się rzadko wraca. Dlatego wspomniane wyżej pudełka klapowe stanowią jedno z najlepszych rozwiązań, tym bardziej że można je kupić w odpowiednio dużych rozmiarach. W CustomPack są one dostępne w maksymalnych rozmiarach 600x600x800 mm, co daje dość miejsca, by schować w nich zarówno posegregowane pliki arkuszy A4, jak i całe segregatory.

Ważne dokumenty w osobne pudełka

Są jednak pewne dokumenty, które powinny mieć swoje specjalne miejsce. Chodzi m.in. o umowy, jak i wiele innych witalnych dla firm pism. W takim przypadku opakowania zbiorcze, mimo że pomagają porządkować całą dokumentację, mogłyby wprowadzić niepotrzebny chaos. Co w takiej sytuacji zrobić?

Dobrym pomysłem jest postawienie na mniejsze i wyraźnie odróżniające się kartony archiwizacyjne. Doskonale w tym zadaniu sprawdzą się pudełka fasonowe wysyłkowe, dopasowane do rozmiaru arkuszy A4, a jednocześnie – dość głębokie, by zmieścić w nich nawet obszerne dokumenty. Dzięki temu, że można je zamówić z nadrukiem, mogą się świetnie prezentować, stając się eleganckim uzupełnieniem biura. O tym, jak spersonalizować pudła archiwizacyjne (również te klapowe!) znajdziesz więcej informacji na naszej stronie o „Zrób to sam!”.

Sprawdź pudełka archiwizacyjne w naszej ofercie!

Każda firma generuje różne dokumenty, potrzebujące swojego miejsca. Z czasem zaś, gdy najpewniej się już nie przydadzą, ale prawo wymaga od przedsiębiorcy, by je wciąż przechowywał, mogą zabierać cenne miejsce. Kartony archiwizacyjne stanowią w takim wypadku najlepsze rozwiązanie, pozwalające zorganizować przestrzeń na starą dokumentację. W naszej ofercie znajdziesz najróżniejsze pudła archiwizacyjne, dzięki którym zachowasz porządek w swoich papierach. Chcesz wiedzieć, co się spisze w Twoim przypadku najlepiej? Skontaktuj się z nami!