Loading products

Ekologiczne pudełka do pakowania dla sklepów internetowych

Dodane przez: Custom Pack

2022-01-22 00:48:00
Poradniki
Jeśli chcesz poznać lepiej ekologiczne pudełka do pakowania – zostań z nami! Z poniższego artykułu dowiesz się o nich wszystkiego, co powinieneś wiedzieć.

Wybierając opakowania do sklepu internetowego, masz do wyboru szereg różnych wariantów pudełek. Coraz większą popularnością jednak cieszą się artykuły wykonane z kartonu i ekologiczne. Co oznacza, że są one EKO i dlaczego warto je wybierać? Jeśli chcesz poznać lepiej ekologiczne pudełka do pakowania – zostań z nami! Z poniższego artykułu dowiesz się o nich wszystkiego, co powinieneś wiedzieć.

Co znaczy, że pudełka są ekologiczne?


Co właściwie oznacza, że opakowania, np. pudełka klapowe są eco-friendly? Składa się na to kilka czynników. Pierwszy to oczywiście ich pochodzenie. Są one najczęściej wykonane z papieru z recyklingu. Najwyższe standardy, jeśli chodzi o przyjazność środowisku, spełniają te produkty, które wykonane zostały z co najmniej 90% z surowców wtórnych.

To jednak nie wszystko – aby opakowania były w pełni eco-friendly, muszą także nadawać się do późniejszego recyklingu. To oznacza więc, że nie powinny zawierać żadnych sztucznych klejów, toksycznych farb, ani warstw folii. Dzięki temu mogą przechodzić ponowny proces odzyskiwania materiału bez wytwarzania szkodliwych substancji.

Pudełka zwykłe i eko – czemu warto wybrać te drugie?


Opakowania z tworzyw sztucznych mają oczywisty, negatywny wpływ na środowisko. Choć plastik może być na nowo przetwarzany, to jego recykling wymaga kolejnej, bardziej złożonej obróbki niż papier. Są naturalnie też opakowania kartonowe, które pochodzą z głównego surowca – drewna. Aby jednak wytworzyć opakowania z tego materiału, wpierw trzeba poświęcić niemałe połacie lasu. To wiąże się z całym procesem produkcyjnym – od wycinki, przez przetworzenie, po wytworzenie papieru. Pomiędzy działają dziesiątki maszyn, wytwarzających spaliny i mających negatywny wpływ na środowisko.

Po drugiej stronie mamy opakowania ekologiczne – wytworzone z recyklingu tektury i papieru, który już wcześniej został wytworzony i wykorzystany. Tym samym oszczędza się przyrodę, a z drugiej strony – ogranicza się ilość etapów, koniecznych do jego wytworzenia. Krótsza ścieżka zaś to m.in. mniej spalin! Jednocześnie pudełka eco-friendly są całkowicie funkcjonalne i nie ustępują niczym opakowaniom z surowca „pierwotnego”. Ani pod względem wizualnym, ani trwałością czy dowolną inną cechą.

Ekologiczne pudełka – doceniane przez klientów


Przyjazność środowisku i niemal identyczne walory to tylko jedna strona medalu. Druga – to postrzeganie takiego wyboru przez klientów. Współcześni konsumenci są dużo bardziej świadomi swoich zakupów, co zaczyna się od m.in. wyboru sklepu. Jeśli dobro natury leży nabywcy na sercu i wie, że dana firma jest przyjazna środowisku, dbając m.in. o dobór odpowiednich opakowań, najpewniej wybierze zakupy właśnie w tym miejscu. Tym samym ekologiczne np. wysyłkowe fasonowe pudełka stanowią formę komunikowania się z odbiorcami. Opakowanie stanowi wiadomość, że „wyznajemy podobne wartości!”. Dzięki temu, że klient ma możliwość identyfikowania się z danym sklepem, łatwiej jest mu podjąć decyzję.

Wybierz opakowania ekologiczne w CustomPack!


EKO pudełka mają szereg pozytywów, jakie doceniają sami sprzedawcy oraz ich klienci. Dlatego zdecydowanie warto wyposażyć swoją firmę w opakowania biodegradowalne, tym bardziej że pomagają one budować wizerunek sklepu ekologicznego. Jeśli stoisz przed takim zakupem – już teraz zachęcamy do skorzystania z oferty CustomPack, gdzie znajdziesz ekologiczne pudełka, które dostosujesz do swoich oczekiwań. Możesz zamówić ich różne modele w szerokim zakresie wymiarów. Naniesiemy na nie również stosowny nadruk. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!