Loading products

Czym się wyróżniają kartonowe opakowania premium?

Dodane przez: Custom Pack

2022-01-22 01:06:00
Poradniki
Barwione na biało, z estetycznym nadrukiem są nie tylko porządnym opakowaniem na przesyłany towar, ale i wizytówką firmy. Dlaczego warto postawić na pudełka premium? Przekonaj się o tym już teraz! Przeczytaj ten artykuł.

Czym się wyróżniają kartonowe opakowania premium?

Opakowania kartonowe mają najróżniejsze formy. Mogą to być proste pudełka klapowe lub produktowe, ale z drugiej strony – mogą mieć formę pudełek fasonowych wysyłkowych. Barwione na biało, z estetycznym nadrukiem są nie tylko porządnym opakowaniem na przesyłany towar, ale i wizytówką firmy. Dlaczego warto postawić na pudełka premium? Przekonaj się o tym już teraz! Przeczytaj ten artykuł.

Wysoka jakość kartonu


Opakowania premium od zwykłych różnią się przede wszystkim jakością kartonu. W sprzedaży wciąż można znaleźć tanie tekturowe pudełka, dostępne w naturalnej barwie, o cienkich, mało stabilnych ściankach. Teoretycznie nadają się one do pakowania różnych produktów. W praktyce – jeśli zależy nam na tym, aby były one solidnie spakowane i prezentowały się estetycznie – lepiej wybrać nieco droższe, ale znacznie solidniejsze opakowania kartonowe, np. z mocnej tektury falistej, składającej się z trzech warstw papieru.

Ma to naturalnie wymiar znacznie szerszy niż tylko estetyczny. Dobry karton to mniejsza podatność na wszelkie uszkodzenia – od zagięć, przez rozdarcia po pęknięcia. Wysokiej jakości tektura łatwiej również opiera się wilgoci, co w transporcie ma niebagatelne znaczenie. To jest też jasny sygnał dla odbiorcy, że sprzedawca zadbał o to, aby zamówione przez niego produkty dotarły w stanie nienaruszonym.

Odpowiedni fason


Teoretycznie pudełka produktowe z nadrukiem, klapowe, jak i wszystkie inne mogą wyglądać elegancko. Składa się na to m.in. jakość kartonu, jak i nadruki (o czym więcej poniżej). Jednak pewne opakowania wyglądają po prostu lepiej niż inne. Niewielkie, zgrabne pudełko fasonowe na przykład świetnie się prezentuje jako paczka na kosmetyki, biżuterię czy odzież. Wynika to nie tylko ze starannego wykonania. Wbrew pozorom – duże znaczenie ma również sposób zamykania.

Z jednej strony – dzięki temu, że wykorzystuje się do tego specjalne listki, będące wpustami, wchodzącymi w specjalne wycięcia w pudełku, opakowania te są wielokrotnego użytku. Klient może później korzystać z takich produktów w dowolny sposób, tym bardziej że przy rozpakowywaniu prawdopodobnie będzie on w stanie nienaruszonym. Z drugiej – otwieranie takiego opakowania rodzi skojarzenie z zaglądaniem do szkatułki. Otwierając je więc, podświadomie spodziewamy się artykułu wysokiej wartości.

Najwyższa jakość nadruku (także kolorowego)


Dopełnienie wysokiej jakości kartonu i odpowiedniego fasonu stanowi stosowny nadruk i kolor kartonu. Barwa tektury bowiem może być naturalna lub biała. I co warto podkreślić – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dzięki samej bieli opakowanie zyskuje bardziej estetyczny wygląd, a jeśli do tego doda się nadrukowane kolorowe logo czy inne grafiki – wówczas mamy do czynienia z pudełkami klasy premium.

W tym momencie warto wrócić na chwilę do modelu. Opakowania fasonowe bowiem mogą nosić nadruki zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Znajdująca się w środku (na wewnętrznej stronie wieka) treść stanowi wiadomość przeznaczoną tylko dla kupujących. Najczęściej zamieszcza się tam wyrazy podziękowania lub inną wiadomość, stanowiącą odzwierciedlenie filozofii wyznawanej przez daną firmę. Klienci często doceniają taką formę komunikacji, co sprawia, że chętniej wracają do zakupów w danym sklepie.

Estetyczny wygląd, wysoka trwałość i skuteczna komunikacja z odbiorcami


Dobry karton to dużo, ale czasem nie wszystko. W niektórych przypadkach nie wystarczy, aby produkt był bezpiecznie zapakowany, ale musi się również doskonale prezentować. Wtedy właśnie warto sięgać po opakowania premium, stanowiące dodatkowy komunikat dla kupujących. Chcesz zamówić takie pudełka? Zatem już teraz sprawdź ofertę CustomPack!