Loading products

Jak zabezpieczyć pudełko kartonowe przed wysyłką?

Dodane przez: Custom Pack

2022-06-07 00:05:00
Poradniki

Jak zabezpieczyć pudełko kartonowe przed wysyłką?

Zastanawiasz się nad tym, jak powinieneś zadbać o właściwe zabezpieczenie pudełka przed wysyłką? Dobre spakowanie towaru daje większą gwarancję, że dotrze on do celu bez uszkodzenia. Nie każdy jednak wie, jak stworzyć paczkę zdolną oprzeć się negatywnym czynnikom, jakie mogą się zdarzyć w trakcie transportu. Jeśli szukasz informacji na ten temat – w tym miejscu znajdziesz parę wskazówek, dzięki którym Twoje przesyłki będą dobrze chronione. Zapraszamy do lektury!

Przede wszystkim – dobierz odpowiednie pudełko!

Najważniejszym warunkiem zabezpieczenia przesyłki jest dobranie dobrego pudełka. Można stosować różne sposoby zabezpieczania go, ale jeśli zostało źle dobrane do np. gabarytu zawartości, wówczas nie zapewni właściwej ochrony. W CustomPack znajdziesz wybór różnych typów kartonowych opakowań, w tym m.in. pudełka fasonowe wysyłkowe oraz pudełka klapowe. Oba świetnie się spisują np. w biznesie e-commerce, przy czym to drugie ma większą pojemność i doskonale spisze się także przy wysyłce paczek zbiorczych.

Należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na typ kartonu, ale i jego wymiary. Powinny one być dobrze dopasowane, tj. być nieco większe niż łączne wymiary zawartości. Karton z całą pewnością nie powinien obciskać przedmiotów znajdujących się w jego wnętrzu, ale i nie może zostawiać zbyt dużo luzu. W obu przypadkach bowiem istnieje ryzyko, że dojdzie do uszkodzenia przesyłki.

Co będzie Ci potrzebne do zabezpieczenia pakunku?

Gdy już wybrałeś pudełko, pora dobrać także inne artykuły, jakie pomogą Ci je zabezpieczyć, jak i zagwarantują wyższą ochronę jego zawartości. Przydadzą Ci się więc wypełniacze, takie jak np. dostępne w CustomPack artykuły papiernicze. Wśród nich znajdziesz m.in. tekturowe ścinki i arkusze grubego papieru, które znakomicie wypełniają przestrzeń między zawartością pudełka, a jego ścianami. Ponadto dobrze zaopatrzyć się np. w folie bąbelkowe czy nadmuchiwane poduszki foliowe. Warto jednak zwrócić uwagę, że są one dużo mniej ekologiczne niż rozwiązania, jakie znajdziesz w naszej ofercie.

Niezbędna będzie również odpowiednia taśma klejąca. To ona trzyma klapy zamknięte, a z drugiej strony – skutecznie uszczelnia całą przesyłkę. Jeśli zaś wysyłasz produkty wrażliwe na zalanie – zawsze możesz sięgnąć po folie stretch, które lepiej izolują zawartość paczki przed zamknięciem.

Jak zapakować towar i zabezpieczyć pudełko?

Gdy już masz niezbędne do spakowania rzeczy – pora przystąpić do pakowania! W pierwszej kolejności zadbaj o to, aby zabezpieczyć przewożony produkt. Do tego niezbędne będą właśnie folie bąbelkowe, papier pakowy czy, w ostateczności, gazety. To ważne szczególnie w przypadku, gdy transportowane artykuły są wrażliwe na uszkodzenia. Owinięte folią, pianką lub papierem zyskują lepszą ochronę przed stłuczeniem czy zarysowaniem. Sytuacja nieco się zmienia, jeśli produkty te są spakowane w opakowania produktowe z nadrukiem lub bez. Zwykle takie pudełka są już dostosowane do tego, aby chronić ich zawartość przed uszkodzeniem.

Kolejny krok to przygotowanie wnętrza pudła. Wyłóż dno i boki częścią posiadanego wypełniacza, a następnie – umieść w środku produkty do transportu. Luki, które pozostały, zapełnij do końca wypełnieniem.

Pora na zaklejenie paczki. Użyj do tego szerokiej i mocnej taśmy pakowej, ciasno dociskając ją do klapy i boków. Możesz nią zakleić nie tylko wieka, ale i inne łączenia, co zwiększy szczelność paczki. Ostatecznie – użyj folii stretchowej, by lepiej chronić karton przed zamoknięciem.

Zadbaj o odpowiednie oznaczenia

To bardzo ważny element, choć zajmuje zdecydowanie najmniej czasu. Nie chodzi tu o etykiety przewozowe, a naklejki informujące o delikatnej zawartości. Warto więc nakleić w widocznym miejscu „Ostrożnie” lub oznaczenie „Góra-Dół”.

Potrzebujesz dobrych pudełek? Skorzystaj z oferty CustomPack!

Odpowiednie spakowanie pudełka i zabezpieczenie go przed uszkodzeniami nie jest trudne. Wystarczy tylko trzymać się pewnych zasad, w tym m.in. dobrać właściwy rozmiar opakowania do zawartości oraz używać dobrych wypełniaczy. A jeśli potrzebujesz pudełek na wymiar – sprawdź już teraz ofertę CustomPack. U nas zamówisz różne modele kartonów, dopasowane do Twoich oczekiwań.