Loading products

Jak zabezpieczyć produkt przed wysyłką?

Dodane przez: Custom Pack

2022-06-07 00:26:00
Poradniki

Jak zabezpieczyć produkt przed wysyłką?

W trakcie transportu paczka narażona jest na wiele niebezpieczeństw. Choć firmy kurierskie stale dążą do podnoszenia standardu swoich usług, w praktyce bywa tak, że często pośpiech bierze górę nad ostrożnością w obchodzeniu się z paczką. Dlatego należy dobrze zabezpieczyć zawartość kartonu przed wszelkimi zagrożeniami. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym tekście. Przeczytaj go i dowiedz się, jak zabezpieczyć produkt przed wysyłką!

Wybierz odpowiednie pudełka

Pierwsza i najważniejsza rzecz – właściwe pudełko. Bez tego często trudno myśleć o jakiejkolwiek wysyłce. To ono stanowi pierwszą barierę przed negatywnymi czynnikami. Jego dobór przy tym powinien być ściśle przemyślany. Począwszy od typu po wymiary. Na czas transportu świetnie nadają się m.in. fasonowe pudełka wysyłkowe oraz pudełka klapowe.

Jak natomiast dobrać rozmiar pudełka? Wiele zależy od typu produktu (o czym więcej poniżej). Generalna zasada jednak brzmi, że nie powinno ono być za małe, tj. opinać się na zawartości. Nie może być też za duże, żeby produkt nie przemieszczał się w jego wnętrzu.

Dostosuj zabezpieczenia do typu przesyłanych artykułów

Niestety – nie ma uniwersalnego sposobu na zwiększenie bezpieczeństwa przewożonych przedmiotów. Do każdego z tych typów należy podejść indywidualnie. Dlatego znajdziesz tu wyszczególnienie na poszczególne rodzaje. Zapoznaj się z nimi już teraz!

Szkło lub ceramika

To prawdopodobnie jeden z najtrudniejszych do bezpiecznego zapakowania produktów. Szklanki, wazony, talerze – są one wyjątkowo podatne na uderzenia i wstrząsy. Dlatego ich pakowanie powinno być bardzo staranne. W pierwszej kolejności trzeba pamiętać o tym, aby dobrać właściwe pudełko. W tym przypadku dobry wybór będą stanowiły nieco większe opakowania. Czemu? To konieczne, aby odpowiednio wyściełać wnętrze wypełniaczami. Za te zaś mogą posłużyć np. artykuły papiernicze. Tekturowe strzępki doskonale wypełnią przestrzeń między ściankami kartonu i jego zawartością, jak i poszczególnymi elementami. Poza tym warto je jeszcze owinąć papierową owijką, co zwiększa ochronę przed zarysowaniami. Gdy już spakujesz i zakleisz paczkę – pamiętaj o stosownych oznaczeniach!

Elektronika i AGD małe

Sprzęt domowy i elektroniczny również należy do tych, które wymagają szczególnej ochrony. W tym przypadku jednak istotne jest zabezpieczenie produktu nie tylko przed uderzeniami, ale i np. potencjalnym zamoczeniem. Jak więc przygotować np. laptop, smartfon albo czajnik przed transportem? Najlepiej skorzystać z oryginalnych opakowań, w jakich zostały kupione. Są nie tylko idealnie dopasowane do wymiarów, ale i zawierają dodatkowe pojemniki np. na baterię czy zasilacz.

Co w przypadku, gdy takiego nie masz? Wówczas dobierz na tyle duże pudełko, by łatwo zmieścić w nim sprzęt oraz przygotować wyściółkę z wypełniacza. Co istotne – w tym przypadku tekturowe ścinki nie będą najlepszym rozwiązaniem, gdyż produkują sporo pyłu. Ten zaś może przedostawać się np. do wnętrza obudowy. Lepiej więc sięgnąć np. po tradycyjną folię bąbelkową i np. nadmuchane poduszki foliowe. Samą paczkę warto owinąć stretchem, zapewniającym jej ochronę przed deszczem lub innymi płynami. Także i w tym przypadku nie zapomnij o etykietach typu „Góra-Dół” lub „Ostrożnie”.

Książki

W książkach najwrażliwsze na uszkodzenia są rogi, krawędzie i same kartki. Dlatego ich pakowanie wymaga pudełek, które dobrze będą przylegały do woluminu, aby ten miał możliwie jak najmniej miejsca na przemieszczanie się. Doskonale w tym zadaniu spisują się opakowania fasonowe oraz kartony typu rollbox. Jeśli w pojemniku pozostaje wciąż miejsce – można je wypełnić np. zwiniętymi arkuszami szarego papieru. Jeśli chcesz chronić zawartość paczki przed zamoknięciem – użyj na koniec folii stretch.

U nas znajdziesz pudełka dopasowane do Twoich potrzeb

Powyżej przedstawiliśmy Ci sposoby na zabezpieczenie poszczególnych rodzajów produktów, często wysyłanych np. kurierem. W przypadku pozostałych, jakie nie pojawiły się w tym zestawieniu, zasady pakowania są bardzo podobne. W pierwszej kolejności zawsze warto zastanowić się, jakie są największe zagrożenia dla konkretnego ładunku, a później – podjąć środki, które pomogą go lepiej chronić. Pamiętaj, że właściwe pudełko zawsze ma niebagatelne znaczenie. Jeśli szukasz odpowiednich opakowań na paczki – skorzystaj z oferty CustomPack, gdzie zamówisz takie kartony, jakie będą Ci potrzebne.