Loading products

Taśmy pakowe klejące – co musisz wiedzieć?

Dodane przez: Custom Pack

2022-04-28 09:59:00
Poradniki

Taśmy pakowe klejące

Prawidłowe zapakowanie przesyłki wymaga nie tylko pudełka czy wypełnienia. Do właściwego przygotowania towaru do wysyłki niezbędne są również taśmy pakowe. Co ważne – nie każda taśma klejąca się do tego celu nada. Najlepiej sięgać po specjalnie dostosowane do tego artykuły. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj ten tekst! Dowiesz się więcej, jakie są taśmy do pakowania i na co zwracać uwagę przy ich zakupie. Zapraszamy!

Jakie są rodzaje taśm pakowych?

Na rynku dostępne są taśmy pakowe z różnych materiałów i wykorzystujące odmienne kleje. Wśród nich wyróżnia się m.in. akrylowe. Cieszą się one dużą popularnością. Cechuje je spora solidność, a z drugiej strony – nieźle spisują zarówno przy opakowaniach papierowych, jak i foliowych.

Kolejny rodzaj to hot-melt. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością. W ich przypadku klej wykonany jest z kauczuku syntetycznego. Trudniej sobie za to radzą w warunkach zimowych. Inny typ to taśmy do pakowania solventowe. Klej do nich produkuje się z naturalnych żywic i kauczuku. Charakteryzują się wysoką odpornością na odklejenie i dobrze radzą sobie z wilgocią i skrajnymi temperaturami. Dlatego m.in. używa się ich np. przy pakowaniu produktów chłodniczych.

Poza wyżej wymienionymi są jeszcze taśmy pakowe papierowe z nietoksycznym klejem. Cechuje je wysoka przyczepność, a co więcej – są produktami, jakie można łatwo ponownie przetworzyć. Ponadto są odporne na procesy starzenia i promienie UV. Tym samym wykorzystując je, solidnie zapakuje się przesyłkę, bez obaw, że zabezpieczenie rozklei się w czasie transportu. Tego typu taśmy znajdziesz w naszej ofercie wśród artykułów papierniczych do pakowania ECO.

Taśma pakowa – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jeśli szukasz odpowiedniej taśmy do pakowania dla siebie, powinieneś zwrócić uwagę na konkretne parametry. Niektóre zależą od użytych w produkcji materiałów, o czym pisaliśmy wyżej. Inne zaś – np. wymiarami. Długość i szerokość rolki grają dużą rolę.

W przypadku pierwszej sprawa wydaje się oczywista – określa ilość materiału w jednej rolce. Druga natomiast determinuje, jak solidnie zamknięte będzie np. pudełko klapowe. Zaklejając większą powierzchnię wzdłuż linii otwarcia, gwarantuje lepsze zabezpieczenie przed przypadkowym rozpieczętowaniem opakowania.

Dobierając taką taśmę dla siebie, należy jeszcze zwrócić uwagę na konkretne właściwości materiałów, z jakich została wykonana. To zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb, w tym m.in. od rodzaju towaru, jego gabarytów, warunków, jakie będą panowały w trakcie przewozu etc.

Taśmy pakowe spersonalizowane – idealne rozwiązanie dla sklepów internetowych

Rodzaj kleju i materiału, parametry – to tylko jedna strona medalu. Drugą jest personalizacja produktu. Tak – taśmy pakowe mogą być nośnikiem marketingowym, co wiele sklepów internetowych skrzętnie wykorzystuje. Możesz nanieść na nią swoje logo, motto firmy lub inne treści, o ile się tylko zmieszczą. Dzięki temu z nazwą Twojego przedsiębiorstwa czy marki ma kontakt zarówno sam odbiorca, jak i wszystkie osoby pośredniczące w dostawie zakupionego towaru. To więc doskonały sposób na gruntowanie świadomości o marce. Podobnie działają tworzone na indywidualny projekt pudełka fasonowe wysyłkowe.

Sprawdź, co może Ci zaoferować nasza firma!

Dobór dobrej taśmy do pakowania paczek powinien być starannie przemyślany, podobnie jak wybór wszystkich innych artykułów służących do zabezpieczania towaru na czas podróży. Jeśli zaś szukasz rozwiązań, jakie będą w pełni odpowiadać Twoim wymogom – już teraz zajrzyj na CustomPack. Znajdziesz tu wiele artykułów, w tym taśmy, dzięki którym dobrze zabezpieczysz przesyłkę, gwarantując klientom, że dotrze ona do nich bezpiecznie.