Loading products

Jakie opakowania kartonowe są odpowiednie do paczkomatów?

Dodane przez: Custom Pack

2022-01-22 01:45:00
Poradniki
Należy pamiętać, że opakowania trafiające do paczkomatów powinny spełniać pewne standardy. Jakie? Poznaj odpowiednie opakowania kartonowe!

Jakie opakowania kartonowe do paczkomatów?


Choć istnieje wiele sposobów na uzyskanie swojego zamówienia, złożonego przez Internet, to w zasadzie konkurują ze sobą trzy główne metody – dostawa przez pocztę, dowóz realizowany przez firmę kurierską i w końcu – odbiór w paczkomacie. I właśnie ta ostatnia metoda cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów. Po umieszczeniu przesyłki w jednej ze skrytek urządzenia mogą oni o dowolnej porze, w ciągu 48 godzin, odebrać nabyte towary. Dlatego coraz więcej sklepów online oferuje tę metodę dostawy. Należy jednak pamiętać, że opakowania trafiające do paczkomatów powinny spełniać pewne standardy. Jakie? Poznaj odpowiednie opakowania kartonowe!

Opakowania, które nadają się do paczkomatów


Zacznijmy od tego, co można umieszczać w paczkomatach. W skrytkach tych maszyn umieścisz przesyłki w najróżniejszych opakowaniach – począwszy od kopert (w tym bąbelkowych), przez sztywne, tuby wysyłkowe, owijki, aż po opakowania kartonowe. I w zasadzie pod tym względem nie ma większych ograniczeń.

Najważniejsze, by przesyłka dostarczona w np. pudełku z tektury była odpowiednio oznaczona. Do tego celu wykorzystuje się albo specjalny numer przesyłki, albo wydrukowaną wcześniej etykietę. Poza tym opakowanie musi odpowiednio zabezpieczać towar znajdujący się w środku. Niezależnie więc, czy to będzie pudełko klapowe, produktowe czy fasonowe – każde się nada, o ile chroni zawartość paczki.

Jakie wymiary obsługują paczkomaty?


Dużo ważniejsze od rodzaju opakowania są jego gabaryty. Podobnie, jak w przypadku poczty czy firm kurierskich, od nich zależy m.in. cena usługi, ale to nie wszystko. Jeśli wysyła się zamówiony towar paczkomatem, prawidłowe określenie gabarytów umożliwia umieszczenie jej w odpowiedniej skrytce. Błąd w tym zakresie może poskutkować zwrotem towaru do nadawcy, bo po prostu nie zmieści się na półce.

W związku z tym obecnie wyróżnia się trzy gabaryty. Najmniejszy – gabaryt A, to maksymalne wymiary 80x380x640 mm z minimalną wysokością 1 mm. Gabaryt B z kolei mieści się w maksymalnych wymiarach 190x380x640 mm i jego minimalna wysokość wynosi 81 mm. Natomiast gabaryt C to paczki o wymiarze 410x380x640 mm, a ich minimalna wysokość musi wynosić 191 mm. Dla każdej paczki całkowita waga może wynosić łącznie 25 kg.

Paczkomaty – czemu warto wybrać tę metodę wysyłki?


Istnieje wiele powodów, ze względu na które warto wybrać właśnie tę formę dostawy. Przede wszystkim klienci cenią sobie związaną z tym wygodę. Nie muszą czekać na kuriera ze zniecierpliwieniem, bo ten poinformował ich tylko o zakresie godzin, w jakim się pojawi. W paczkomacie mogą odebrać swoje zamówienie w ciągu 48 godzin od umieszczenia w urządzeniu. Biorąc pod uwagę fakt, jak szybko rozwinęła się ta usługa – często wyprawa po przesyłkę to kwestia kilku minut, gdyż najpewniej jakaś maszyna znajduje się w najbliższej okolicy.

Z drugiej strony to wygoda dla samego sprzedającego, szczególnie jeśli prowadzi mniejszą firmę. Może on samodzielnie nadać paczkę w paczkomacie w dowolny dzień – nawet w święta. Atutem tego rozwiązania są także niewysokie ceny, szczególnie w stosunku do usług kurierskich. Jednocześnie obsługa klient indywidualnego, jak i biznesowego pozostaje na bardzo wysokim poziomie.

Wybierz idealne pudełka do paczkomatów!


Jeśli szukasz odpowiednich opakowań na przesyłki, pasujących do paczkomatów – sprawdź już teraz ofertę CustomPack! U nas zamówisz pudełka fasonowe wysyłkowe, produktowe i wiele innych, o wymiarach, jakie w pełni pasują do skrytek tych urządzeń. Możesz je spersonalizować metodą Zrób to sam!, dzięki czemu będą nie tylko dopasowane do wymogów maszyn, ale i świetnie się prezentować. Masz pytania dotyczące oferty? Skontaktuj się z nami!