Loading products

Jak wybrać odpowiednie opakowanie do swojego produktu?

Dodane przez: Custom Pack

2022-01-22 01:18:00
Poradniki
Z nami dowiesz się jak dobrać odpowiednie opakowanie do pakowanego towaru. Zarówno pudełka klapowe, produktowe, jak i fasonowe spiszą się w tym zadaniu znakomicie.

Jak wybrać odpowiednie opakowanie do swojego produktu?

Czy wiesz, co oprócz właściwości konkretnego produktu, sprzedaje go? Odpowiednie opakowanie. Dlatego stworzenie dobrego designu pudełka dla poszczególnych artykułów zajmuje często niemało czasu. Jednak pojemnik na dany towar ma za zadanie nie tylko efektownie go prezentować. Szczególnie w dobie sprzedaży internetowej, gdzie odgrywa on rolę ochronną. Zastanawiasz się, jak dobrać stosowne pudełko do sprzedawanego produktu? Zachęcamy zatem do lektury!

Jakiego rodzaju produkt chcesz spakować?


To zdecydowanie najważniejsze kryterium, określające, jakiego opakowania będziesz potrzebował. Liczą się przede wszystkim takie cechy jak gabaryty, masa i delikatność. I to pod nie na pierwszym miejscu dobiera się pojemniki.

Wpierw więc określ wymiary danego artykułu. Zmierz zarówno jego długość, szerokość, jak i wysokość. Dzięki temu będziesz mógł wyznaczyć minimalne wymiary potrzebnego opakowania. Kolejna rzecz – jego waga. Od tego, jak jest ona duża, będzie zależała m.in. ilość warstw tektury. W przypadku najcięższych produktów potrzebne są często pudełka z 5- czy 7-warstwowej tektury falistej. W zdecydowanej ilości przypadków jednak wystarczą opakowania 3-warstwowe.

I w końcu – czy to, co pakujesz, jest delikatne? Pamiętaj, że im delikatniejsza zawartość, tym grubsza powinna być tektura, a także lepiej ustabilizowane produkty. Pudełka fasonowe wysyłkowe na przykład, ze względu m.in. na grubsze ścianki, stanowią doskonały wybór do delikatnych rzeczy. Ponadto – jeśli wykonane są ze szkła, ceramiki lub innych, wrażliwych na uderzenia materiałów, warto dodatkowo dobrać do nich odpowiednie wypełniacze.

Towar na ekspozycję, do sklepu internetowego


Zadając sobie pytanie „do czego potrzebuję pudełka”, można odpowiedzieć banalnie – by spakować towar, lub zastanowić się, dlaczego chcę spakować dany artykuł w taki, a nie inny sposób. Docieramy w tym miejscu do sedna – czemu opakowanie ma być takie albo inne?

Przypuśćmy, że prowadzisz sklep stacjonarny. W tym przypadku towar ma się po prostu ładnie prezentować na półce. Kwestia jego ochrony przed stłuczeniami i innymi uszkodzeniami schodzi na dalszy plan. Najważniejszy jest interesujący design, jaki przyciągnie uwagę i zachęci do zakupu. Nie oznacza to, że opakowania te muszą być liche – po wzięciu w dłoń powinny również prezentować się jako solidne oraz umożliwić klientowi bezpieczne dowiezienie go do celu.

Kiedy jednak sprzedajesz swoje towary online – powinieneś przede wszystkim postawić na pudełka charakteryzujące się wyższą odpornością na uszkodzenia. Odpowiednio dobrane do gabarytu, mogą to być zarówno opakowania fasonowe, produktowe, jak i, przy większych artykułach albo większej ich ilości – klapowe.

Pudełko, które oddaje charakter produktu


Wybierając np. pomiędzy projektami pudełek produktowych z nadrukiem, warto zwrócić uwagę na to, co ma mówić samo opakowanie o nim, zanim wyciągnie się artykuł. Dlatego tak istotny jest odpowiedni design. W przypadku luksusowych kosmetyków np. naturalne ubarwienie tektury nie będzie się dobrze prezentować, ale już w sytuacji, gdy spakowane są w nie np. mydła handmade – jak najbardziej! Podkreśli to ich rzemieślniczy charakter. Podobna zasada obowiązuje w przypadku biżuterii czy wielu innych, pokrewnych artykułów.

W CustomPack znajdziesz odpowiednie opakowania


Teraz już wiesz, jak dobrać odpowiednie opakowanie do pakowanego towaru. Zarówno pudełka klapowe, produktowe, jak i fasonowe spiszą się w tym zadaniu znakomicie. Wiele jednak zależy od tego, jakiego rodzaju przedmioty mają być w nich umieszczane – zarówno jeśli chodzi o gabaryty, masę, jak i charakter. A jeśli chcesz zamówić najlepsze opakowania do swoich artykułów – sprawdź już teraz ofertę CustomPack! Pomożemy Ci dobrać najlepsze rozwiązanie.